כניסה להורים 

רקע כללי
קישורים
רעיונות שלכם

רקע כללי

תוכן עניינים:
רקע כללי
   
 
רקע כללי - חג השבועות:
 
חג השבועות הוא צירוף של מספר מועדים שונים שנתלכדו לאחד:

חג השבועות. - מצווה לחוג את החג שבעה שבועות ויום מקציר העומר 
 
חג הקציר - חג השבועות הוא קודם כול חג חקלאי , חגיגת הקציר והטבע.
"וחג הקציר בכורי מעשיך אשר תזרע בשדה" (שמות כ"ג ט"ז) על-קציר החטים בתקופת החג. 
בחג זה מקובל לקרוא את מגילת רות, כנראה משום שסיפור המעשה שלה מתרחש בעת הקציר, וכן משום שרות, הגיבורה, מקבלת עליה את דת ישראל.
 
החקלאים מתחילים את גידוליהם עם התבואה הראשונית: הם היו מסמנים כל מין שנזרע והבשיל בסרט קשור - סימן לביכורים - היבולים הראשונים. בחג השבועות היו נוהגים למלא סלים בתבואה הראשונה, בפירות הראשונים - משבעת המינים, ולעלות לירושלים,שם חגגו ברוב עם בשירים ובמחולות. 

 
חג הביכורים - חג הביכורים הוא אחד משלוש הרגלים (פסח, שבועות וסוכות), שבהם עלה עם ישראל לירושלים, אל בית המקדש, להקריב שם קרבנות.

בחברה החקלאית של אז, הייתה למרבית החגים זיקה לעונות החקלאיות. חג הביכורים נקבע לזמן קציר החיטה. היו החקלאים מעלים מנחה לבית המקדש מביכורי השדה פירות מובחרים משבעת המינים.
את הביכורים היו מעלים לבית המקדש בירושלים. בהגיעם לירושלים היו נכבדי העיר והכוהנים מחכים להם בכניסה לעיר, ובהגיעם לבית המקדש היו מקבלים מידיהם את הביכורים כוהנים בבגדי חג.

כל זה נכון לתקופה שבה בית המקדש היה קיים. על שום "וחג שבועות תעשה לך ביכורי קציר חטים" (שמות ל"ד כ"ב).
 

חג מתן תורה - זכר למעמד הר סיני ומתן תורה שחל על-פי התלמוד ומקורות מדרשיים רבים, ב-ו´ בסיוון ניתנה התורה לעם ישראל.
בחג זה מציינים את מעמד הר
אתר זה הינו חלק מפורטל גני הילדים  אתר הגננת - חיפוש גן ילדים, פעוטון וצהרון בסביבת מגוריך. כל המידע על גני ילדים, להורים ולגננות .      הוסף למועדפים ושתפ/י את חבריך ב-